Smart Miasto to koncept, który niezwykle mi się podoba. Całe miasto w IOT brzmi futurystycznie, ale kolejne miasta eksperymentują z tym pomysłem. Jednym z nich jest chińskie Xi’an, które postanowiło wykorzystać kamery Hikvision.

Jak każde większe miasto Xi’an ma problem z płynnością ruchu. Ulice są niedostosowane do dużej ilości pojazdów, a nie jest to takie proste, żeby je poszerzyć. Trzeba zatem optymalizować.

Jednym z pomysłów było zachęcenie ludzi do korzystania z komunikacji miejskiej. Budowane były buspasy, a same autobusy były zeroemisyjne. Nadszedł jednak Covid-19 i ludzie przestraszyli się środków komunikacji miejskiej. Wrócili do samochodów korkując praktycznie całe miasto. Rozwiązaniem okazało się wykorzystanie kamer Hikvision.

„Mury miejskie Xi’an uniemożliwiają powiększenie obszaru miejskiego. Tak więc tylko dzięki technologii mogliśmy pozwolić, aby nowoczesne miasto rosło i rozwijało się ”- powiedział Lihu Ma, kierownik projektu z Hikvision. „Podstawową częścią rozwiązania Hikvision jest nasza technologia wideo wykorzystująca sztuczną inteligencję”.

Hikvision na ratunek

Miasto zostanie wyposażone w sieć kamer Hikvision. Kamery, sterowane przez sztuczną inteligencję, będą w stanie wesprzeć miasto w walce z korkami. Będą kierować światłami oraz będą wyznaczać, które miejsca powinny zostać przebudowane lub wyremontowane.

Kamery mają również zwiększyć bezpieczeństwo. Dzięki wysokiej rozdzielczości będą w stanie rozpoznać kierowców, którzy będą popełniali wykroczenia drogowe. Kamerom nie umknie przejechanie na czerwonym, czy przekroczenie podwójnej ciągłej.

Efekty? Już są

Aktualnie wykorzystywany model sprawił, że przejechanie przez miasto zajmuje teraz 12 minut mniej. Jest to realna oszczędność. Poza tym, ilość wykrytych incydentów drogowych wzrosła o 30%. Ciekawi mnie jak szybko inne miasta świata podąża śladem Xi’an.

Source жана сүрөттөр: Enterprise IOT Insights


акылдуу жөнүндө толугу менен жинди. бир нерсе жаңы бар болсо, сен жана сыноо колдорун керек. Ал бул ишке чечимдерди жактыруу менен пайдасыз гаджеттерде чыдай бербейт. Анын түш Poland акылдуу чөйрөсүндө мыкты сайттан куруу болуп саналат (жана андан кийин 2025-жана Марс дүйнөдө).

SmartMe поляктар тобу

Поляк Xiaomi SmartMe тобу

SmartMe промо-акциялары

Related темалар

Комментарий кошуу

Сиздин электрондук почта дареги жарыяланбайт. Pola, анын аткарылышын талап кылынат белгиленет *